refleksole / screen

Dnia 7 kwietnia 2017 r. nasza firma zdobyła główną nagrodę targów czyli Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej i Złoty Filar Budownictwa za innowacyjny produkt: "Markiza Fakro do okien pionowych VMZ SOLAR"

Markiza pionowa nazywana również refleksolą stanowi optymalne rozwiązanie jako ochrona przed nadmiernym ciepłem słonecznym. Absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emituje ciepło na zewnątrz, przez co w słoneczne dni bardzo dobrze chroni wnętrze przed uciążliwym upałem. Markiza chroni pomieszczenie do 8 razy lepiej w porównaniu z osłonami wewnętrznymi, co w praktyce powoduje spadek temperatury wnętrza o 10°C.

Z przeprowadzonych przez firmę FAKRO badań wynika, że są one do 8 razy skuteczniejsze niż powszechnie stosowane rolety wewnętrzne, które zwykle zasłaniają ostre światło słoneczne. Markizy absorbują promienie słoneczne już przed szybą i emitują ciepło na zewnątrz chroniąc w ten sposób przed nagrzewaniem wnętrza.
Markizy FAKRO mogą być obsługiwane:
1. ręcznie (mechanizm sprężynowy) - model VMZ
2. elektrycznie - wbudowany silnik operowany pilotem: napięcie 230V
- model - VMZ Z-Wave, VMZ Electro
- akumulator solarny - model VMZ Solar
* Markizy w wersji elektrycznej (VMZ Solar, VMZ Z-Wave, VMZ Electro) pełnią również funkcje moskitiery. Po rozsunięciu markizy, profi le i siatka tworzą ochronę przed owadami i różnego typu insektami. Spokojnie możemy uchylić okno do przewietrzenia bez obawy przed kłopotliwymi skrzydlatymi gośćmi z zewnątrz.

Budowa markizy elektrycznej do okien pionowych

Markiza VMZ wykonana jest z wytrzymałej, odpornej na czynniki atmosferyczne tkaniny z włókien szklanych powlekanych PVC. Tkanina ta jest zrolowana na wałku z silnikiem i mieszczona w kasetonie z profili aluminiowych montowanym do okna lub zewnętrznej wnęki szpaletowej.

W krawędziach tkaniny zatopiona jest taśma suwakowa, która utrzymuje odpowiednie jej napięcie pomiędzy prowadnicami oraz zapobiega wypadaniu tkaniny z prowadnic. Takie połączenie tkanina-profil zwiększa jej odporność na wiatr i uniemożliwia przedostanie się owadów do wnętrza. Rozwiązanie to wytrzymuje porywy wiatru o prędkości do 120 km/h, a wiatru bocznego aż do 220 km/h.Markiza posiada możliwość zastosowania materiału z pełnym zaciemnieniem.

Markiza elektryczna VMZ Solar - panel solarny z czujnikiem natężenia światła zintegrowany jest z kasetą markizy.

Pełna specyfikacja:

 

WERSJA DO ZABUDOWY STYROPIANEM PODTYNKOWA: